Milé rodinky.

Máme zde říjen. A stále " životně " platí, že čas letí a s podzimem nastupují nemoci. Věřím, že zářijové změny jste zvládli bez újmy psychické, zdravotní, neb by to byla škoda se vyčerpat hned na začátku školek, škol...

Navrhuji přiměřeně k podzimním dnům se oblékat, a k dobrému jídlu, pití a spánku přidat už nějakou tu prevenci, např. GunaPrevac 1x týdně, či Imunoglukan/ glukánek denně, nebo Prevapis denně, unaveným maminkám a babičkám v pořádné dávce C vit, např LipoCaskor. Začněte teď, nečekejte. Objevuje se tu a tam " syndrom " ruce-ústa-noha, prosím při bolestech v krku neleťte hned na pohotovost, přečtěte si v aktualitách něco o tomto stonání a zkuste vyčkat vývoje, ať nemáte hned zbytečně antibiotika. Též řádí střevní infekty, často s dramatickými bolestmi břicha, při akutních bolestech je jistě k zvážení vyšetření lékařem.

Administrativní prosba: " papíry " řešíme v ordinačním čase, dítě není třeba. Opakovaně prosím vše si nachystejte, vyplňte. Nechci za Vás Vaše papíry vyhledávat, tisknou a základní Vaše údaje za Vás vyplňovat. Je to vůči mne/ nám  neslušné... Pokud tato situace nastane, navyšuji sazbu administrativního úkonu o 50 Kč.

A ukončujeme registrace nových pacientů. Přijímáme jen předem domluvené pacienty a novorozence, vždy po osobní předchozí dohodě. K tomuto přístupu mne nutí hlavně nedostatek času pro stávající klientelu a velká náročnost, komplikovanost Vašich požadavků a nerespektování vzájemných dohod a termínů. I když tímto nezbytným rozhodnutím možná přicházím o zajímavá setkávání, milé obohacující rodiny...ale to je život.

Věřím ve spolupráci se vzájemnou úctou. Hezké dny Vám všem, Inge Šilhánková

 

 

 

 

 

 

SYNDROM RUCE ÚSTA NOHA

16. 10. 2017

Syndrom ruce -ústa-noha NÁS POTRÁPIL FESTOVNĚ v září a v říjnu 2017 a proto několik poznatků: 

Uvedená nemoc se vyskytuje v různých podobách: od vysokých teplot a mnohočetných vyrážek kolem pusy a na dlaních a ploskách nohou, až po mírnější varianty uvedeného, nebo u dospěláků velké bolesti svalů a kloubů. Je to virová infekce, rozvoj možný až s odstupem 10 ti dnů od kontaktu. Neléčí se antibiotiky, i když vstupně může být bolest v krku a nález místní může vypadat jako angína. ( často Vám vnutí antibiotika na pohotovosti, velmi zbytečně- opravdu se vyplatí vyčkat vývoje a nehnat se na pohotovost na začátku teplot a bolestí v krku )

Vše vyžaduje klid a postel a megadávky C vit / lze pro dítka ve formě Prevapisu s Céčkem, či v šumivé tabletě, nebo hogofogo forma tzv Lipo C askor pro dospěláky ( děti nepozřou ) / a B vitamínů / pro děti v kapkách 2x 15 kapek /. A léky na teplotu.

Prosím, v zájmu Vašich dítek, i při lehkém průběhu, minimálně týden bez školky, či práce. Buď dorazíte k nám se ukázat a rádi poradíme, nebo jen ležíte v posteli a napíšete vývoj, nechám na Vás. Rozhodně odpočívejte, dítka po akutní fázi mohou lehce ven, dospěláci většinou tak týden nemají sílu opustit postel...tak respektujte tělo.

S odstupem týdne mohou být změny na kůži a na nehtech- olupování až olamování nehtů.

Prostě tělo dostalo záhul, tak mu dopřejte klid.

A pro zvědavce- dělají to Coxsakie viry....