Milé rodiny, zdravím s krásným " skorojarem ".

Hlásím " epidemii " neštovic, prosím zkoukněte aktuality a snažně prosím za děti- nežeňte je prosím do kolektivu....

Inge Šilhánková

 

SYNDROM RUCE ÚSTA NOHA

16. 10. 2017

Syndrom ruce -ústa-noha NÁS POTRÁPIL FESTOVNĚ v září a v říjnu 2017 a proto několik poznatků: 

Uvedená nemoc se vyskytuje v různých podobách: od vysokých teplot a mnohočetných vyrážek kolem pusy a na dlaních a ploskách nohou, až po mírnější varianty uvedeného, nebo u dospěláků velké bolesti svalů a kloubů. Je to virová infekce, rozvoj možný až s odstupem 10 ti dnů od kontaktu. Neléčí se antibiotiky, i když vstupně může být bolest v krku a nález místní může vypadat jako angína. ( často Vám vnutí antibiotika na pohotovosti, velmi zbytečně- opravdu se vyplatí vyčkat vývoje a nehnat se na pohotovost na začátku teplot a bolestí v krku )

Vše vyžaduje klid a postel a megadávky C vit / lze pro dítka ve formě Prevapisu s Céčkem, či v šumivé tabletě, nebo hogofogo forma tzv Lipo C askor pro dospěláky ( děti nepozřou ) / a B vitamínů / pro děti v kapkách 2x 15 kapek /. A léky na teplotu.

Prosím, v zájmu Vašich dítek, i při lehkém průběhu, minimálně týden bez školky, či práce. Buď dorazíte k nám se ukázat a rádi poradíme, nebo jen ležíte v posteli a napíšete vývoj, nechám na Vás. Rozhodně odpočívejte, dítka po akutní fázi mohou lehce ven, dospěláci většinou tak týden nemají sílu opustit postel...tak respektujte tělo.

S odstupem týdne mohou být změny na kůži a na nehtech- olupování až olamování nehtů.

Prostě tělo dostalo záhul, tak mu dopřejte klid.

A pro zvědavce- dělají to Coxsakie viry....