Milé rodinky.

LETNÍ PROVOZ: ČERVENEC a SRPEN ordinační doba 8-13 HOD.

Od 29.7. do 23.8. má dr. Šilhánková DOVOLENOU, SESTŘIČKA DENNĚ od 8.-12,50 hod PŘÍTOMNA V NAŠÍ ORDINACI. 8-10,45 konzultace pro nemocné, 11-12,50 zvaní pacienti.

Zástup domluven v týdnu 29.7. do 2.8. a v týdnu od 12. do 16.8. u dr. Novákové, Dolní Břežany http://www.detskylekarbrezany.cz/. Potřebu vyšetření u dr. Novákové vždy konzultujte s naší sestřičkou, poradí a ev domluví vyšetření u dr. Novákové.

ADMINISTRATIVU ROZHODNĚ ŘEŠTE S NAŠÍ SESTŘIČKOU, má veškeré informace o Vašich dětech. K potvrzení na cokoliv si doneste potřebný formulář, dítě k potvrzení není třeba. Viz níže.

6.8., 8.8. a 20.8. a 22.8. BUDE PŘÍMO V NAŠÍ ORDINACI ZASTUPOVAT DR. ALENKA AUGUSTINOVÁ, k odborným konzultacím a vyšetřením využijte uvedený čas.

LETNÍ NOVOROZEŇÁTKA VÍTÁME, prosíme o zkontaktování sestřičky na pevnou linku nebo mailem ingrid.silhankova@gmail.com.

Prosím, vše akutní řešte s předstihem a nenechávajte vyšetření nemocného dítka na den " odletu na Vaši vysněnou dovolenou ".

Nemocnost se z prázdninami a klidem zmírnila. Typickou starostí jsou letní bolestí v krku, díky klimatizaci, změn teplot, koupání v bazénech...často je to jen projev počínajícího nezávažného kašle, nebo jen únavy a dehydratace dětí, málokdy se jedná o klasickou angínu. Podrobněji o jednotlivých nemocech " nastudujete " v našich aktualitách, kde je miš maš základního stonání. A třeba i doporučená lékarníčka na cesty. Pokud už k léčbě " saháte " nepoddávkujte léky, např. při teplotě... opět léčba teloty na stránkách.

Administrativu řešíme v ordinačním čase, dítě k " papírům " není třeba. Opakovaně prosím vše si nachystejte, vyplňte. Nechci za Vás Vaše papíry vyhledávat, tisknou a základní Vaše údaje za Vás vyplňovat. Je to vůči mne/ nám  neslušné... Pokud tato situace nastane, navyšuji sazbu administrativního úkonu o 50 Kč.

Ukončujeme registrace nových pacientů. Přijímáme jen předem domluvené pacienty a novorozence stávajících rodin. K tomuto přístupu mne nutí hlavně nedostatek času pro stávající klientelu a velká náročnost, komplikovanost Vašich požadavků. I když tímto nezbytným rozhodnutím možná přicházím o zajímavá setkávání, milé obohacující rodiny...ale to je život.

Věřím ve spolupráci se vzájemnou úctou. Hezké letní dny Vám všem, Inge Šilhánková

 

 

 

 

 

 

SYNDROM RUCE ÚSTA NOHA

16. 10. 2017

Syndrom ruce -ústa-noha NÁS POTRÁPIL FESTOVNĚ v září a v říjnu 2017 a proto několik poznatků: 

Uvedená nemoc se vyskytuje v různých podobách: od vysokých teplot a mnohočetných vyrážek kolem pusy a na dlaních a ploskách nohou, až po mírnější varianty uvedeného, nebo u dospěláků velké bolesti svalů a kloubů. Je to virová infekce, rozvoj možný až s odstupem 10 ti dnů od kontaktu. Neléčí se antibiotiky, i když vstupně může být bolest v krku a nález místní může vypadat jako angína. ( často Vám vnutí antibiotika na pohotovosti, velmi zbytečně- opravdu se vyplatí vyčkat vývoje a nehnat se na pohotovost na začátku teplot a bolestí v krku )

Vše vyžaduje klid a postel a megadávky C vit / lze pro dítka ve formě Prevapisu s Céčkem, či v šumivé tabletě, nebo hogofogo forma tzv Lipo C askor pro dospěláky ( děti nepozřou ) / a B vitamínů / pro děti v kapkách 2x 15 kapek /. A léky na teplotu.

Prosím, v zájmu Vašich dítek, i při lehkém průběhu, minimálně týden bez školky, či práce. Buď dorazíte k nám se ukázat a rádi poradíme, nebo jen ležíte v posteli a napíšete vývoj, nechám na Vás. Rozhodně odpočívejte, dítka po akutní fázi mohou lehce ven, dospěláci většinou tak týden nemají sílu opustit postel...tak respektujte tělo.

S odstupem týdne mohou být změny na kůži a na nehtech- olupování až olamování nehtů.

Prostě tělo dostalo záhul, tak mu dopřejte klid.

A pro zvědavce- dělají to Coxsakie viry....