Vážené rodiny. 

Vítáme Vás na stránkách naší ordinace.

NEMOCNOST je bohužel nekonečná, opravdu nepamatuji takto vyčerpávající stonání od září 2023. I v červnu bylo třeba 57 dětí za den. A s červencem žádná změna. Snad bude časem lépe a poklidněji. Všem přeji krásný čas.

Od 1.7. do 30.8.2024 bude ordinace otevřena 8,30-12,00 hod. V červenci neplánujeme dovolenou. Všechny konzultace objednávejte dopředu mailem ev telefonicky 8,30-9,30 hod. Myslete včas na nutnost akutního vyšetření, né v den odletu na vysněnou dovolenou, to už je na nás obrovský tlak s touhou " mít hned zdravé dítě ". ( O tlaku, nárocích na rodiče a děti něco málo v aktualitách a k tomu lékarníčka na cesty. Administrativa níže. )

OBJEDNÁVÁNÍ: všechny konzultace objednávejte mailem: sestricka.vrane@seznam.cz, nutné do předmětu uvést jméno, příjmení, ročník narození dítěte a důvod konzultace. Léta nesplnitelná prosba: prostě nestačí napsat Bertík, r 06, kašel, nevíme jaký Bertík...??? Prosím " nevypisujte se " a neočekávejte " chatování "- tj v průběhu dne opakované dotazování, konzultace, upřesňování. Mail má být jednoduchou dohodou, kdy se vidět, pokud je to nutné.

Urgentní konzultace objednávejte telefonicky na pevnou linku na začátku pracovní doby.

ADMINISTRATIVA: papírů na všechno neskutečně přibývá, po nás je vyžadujete ve stylu " včera bylo pozdě " a s létem tento tlak navyšujete. Pravděpodobně o všech akcích svého dítěte víte měsíce dopředu. Dokumenty, které vyžadují naše potvrzení si předem vytiskněte, řádně vypište a předejte v ordinaci, ev dejte do schránky u střediska. Jen po dohodě se sestřičkou je přepošlete mailem. Vypsány budou do 10 ti dnů, na všech úřadech na to mají 30 dní. Pokud je potřebujete ze dne na den platba je dvojnásobná. 

NOVÉ REGISTRACE: nejsou z kapacitních důvodů možné. Registrujeme více než 1200 dětí. V tuto chvíli zvažujeme, pouze ve výjimečných případech, příjem jen novorozenců stávajících rodin s kojenci, batolaty. Rodiny novorozenců prosím ať rozumně, otevřeně zváží své představy a také naše kapacitní možnosti. Kapacitu máme opravdu přeplněnou. Vaši případnou žádost o příjem novorozence prosím zašlete mailem měsíc před porodem. Po narození děťátka dejte vědět mailem do 24 hod informaci o vývoji, abychom se mohli domlouvat na vstupní kontrole. Předem však opakovaně dáváme vědět na vědomí, že naše kapacity jsou v tuto chvíli naplněny.

Všem Vám, i nám přejeme zdraví.

Těšíme se společně na krásné, sluníčkové dny. Inge Šilhánková 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

MUDr. Ingrid Šilhánková,
Oblouková 610,
252 45 Vrané nad Vltavou
V době ordinačních hodin volejte, prosím, na pevnou linku: 257 761 515
Urgentní situace řešte telefonicky zásadně na začátku pracovní doby.

V neurgentních případech navrhujeme spojení mailem.
Naprosto zásadní je do předmětu e-mailu uvést:
JMÉNO A PŘÍJMENÍ DÍTĚTE, rok narození, důvod konzultace (Např. Neveselý Barnabáš, r. 17, kašel.)

Budeme se snažit Vám co nejdříve odpovědět, pokud budeme vědět s kým a o čem si píšeme. Denně máme stovky mailů a nelze hodiny dohledávat o jaké dítě se jedná. Mailem lze probrat řadu zdravotních potíží, ale i organizačních záležitostí včetně domluvení si schůzky. Pokud napíšete "dobrý den, prosím, děkuji", budeme vděčné.

Léta jsem dávala k urgentním záležitostem své soukromé mobilní číslo, po 13 letech zkušeností ho již k dispozici nebudu dávat. Nepovedlo se nám vzájemně pochopit co je urgentní a neurgentní potřeba.

Za naléhavé situace považuji:

  • otravu,
  • úraz,
  • akutní teplotní stav s alterací dítěte tj. změnou chování, dušností, poruchou vědomí a pod.

Za naléhavé situace nepovažuji:

  • 1 den trvající teploty bez jiných projevů,
  • nutnost probrání potvrzení pro školku nebo pro učiliště,
  • kašel trvající 14 dní a pod.

V urgentních případech lze využít i POHOTOVOSTNÍ SLUŽBU Fakultní Thomayerova nemocnice, Víděnská ulice 800: pavilon B1 (vpravo od vrátnice Fakultní Thomayerovy nemocnice) všední den od 19 hod. do 07:00 hod.: 261 081 111 Eventuelně všeobecnou ambulanci Pediatrické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice, pavilon G2, provoz v indikovaných případech nepřetržitě ev FN Motol, emergency děti.

V život ohrožujících stavech volejte linku 155 - rychlá záchranná služba.