Milé rodiny,

Aktuálně celý svět žije pandemii KORONAVIREM, bohužel i nás a našich dětí se onemocnění  týká a situace se děnně mění. 

Od začátku epidemie jsem se Vám snažila předávat informace. Vstupně s velkým díky za rozumný přístup. Mé psaní bylo o toleranci, zodpovědnosti a důvěře a je v kopii v aktualitách. Pokud vím, tak 1.4. je evidováno několik občanů v našem blízkém okolí s prokázaným koronavirem a bohužel nerespektování základních pravidel jsem 27.3. zažila ve vlastní ordinaci. Naštěstí dětský pacient nebyl pozitivní stran koronaviru. Za sebe nejsem pro nerozumné rozvolňování základních pravidel obezřetnosti. Viz dopis české lékařské komory v aktualitách.

Od 2.4. pokračujeme v NOUZOVÉM REŽIMU, tj každý den 8-13 hodin. Tato změna je dle doporučení pediatrické společnosti. V čace 8-10 hod. ošetřujeme novorozence a děti do cca 2 let, od 11-13 hod. ošetříme akutně nemocné děti. VŠECHNY KONTROLY A KONZULTACE MUSÍ BÝT PŘEDEM NAHLÁŠENÉ, mailem nebo na pevnou linku ordinace. Prosím mailujte rozumně, pište celá jména dětí, rok narození a neočekávejte " chatování ". A reagujte zpětně na naše maily, ať víme, že jsme si porozuměli  ( a také je to zdvořilost ).

Na středisko NEVSTUPUJETE pokud JSME SE SPOLEČNĚ NEDOMLUVILI.( čekárna je zamčená, pacienti jsou individuálně vpouštěni, objednáváme tak, že se zde nemůžete s nikým potkat, nečekáte, proto jednoznačně žádáme o respektování nutných kontrol a dle potřeby i očkování- viz aktuality)

Prevence dětí nad 2 roky a konzultace, které nejsou nutné rušíme do 17.4. Prosím zkontaktujte nás 14.-17.4., ideálně telefonicky 8-12 hod na pevnou linku. Dle vývoje aktuální epidemiologické situace budeme nanovo objednávat v týdnu od 20.4., využijeme doplnění prevencí a ev očkování hlavně u dětí, které jsme dlouhodobě odkládali a nyní jsou zdravé.

Pokud se dostavíte po domluvě s námi, musíte mít roušku, dítě je v doprovodu 1 dospělého, a samozřejmě platí, že nesmíte mít nařízenou karanténu, nebyli jste v kontaktu s nikým, kdo má karanténu, nebo s nikým, kdo je rizikově nemocen. Pokud se od naší dohody cokoliv u Vás nebo ve Vašem okolí změnilo, tak na středisko nechodíte a voláte či píšete nám, abychom se domluvili na postupu!!!

Od 19.3. funguje nová telefonická linka 1212 k informacím stran postupu u podezření na koronavir. Prosím, využívejte ji rozumně. Jsem Vám k dispozici, co mi síly stačí, prakticky trvale a můžeme Vaše obavy probrat společně. V akutním případě u Vašich dětí s celkovou schváceností či náhlou změnou potíží voláte 112. Od 18.3. už není podstatná tzv epidemiologická situace, neb z důvodu mezilidského přenosu tato kriteria již splňují všichni občané. Mějte úctu k lékařům a sestrám nemocnic, je na nich velká tíha zodpovědnosti, a ta by měla být jednoznačně na každém z nás.

POKUD NEMÁTE ŽÁDNÉ KLINICKÉ PŘÍZNAKY PROSÍM NEVYUŽÍVEJTE MOŽNOST TESTOVÁNÍ, i přestože je za úhradu prakticky všem dostupné. Zbytečně se vystavuje riziku, že onemocníte právě " ve frontě " na vyšetření, také zbytečně zatěžujete zdravotníky a laboratoře. Rychlotesty zní lákavě, ale můžou být falešně negativní v počátku onemocnění. Podrobně viz aktuality.

Celkově se nemocnost velmi zmírnila, neb děti prakticky měsíc nejsou v kolektivech a jsou doma ve šťastných a spokojených rodinách ( věřím tomu...). Nemají tímto ani bolesti hlaviček, bříšek, nožiček, kožní projevy ekzemu jsou vzácné. Až tyto potíže opět " naběhnou ", tak bude jasné, že rodiče již mají péče o svá dítka " dosti "... Prosím, zkuste tuto situaci pojmout jako dobrou výzvu, užívat si " zklidění i rodinné pospolitosti ". Vím, že vaření, praní, učení malého studenta a k tomu práce na dálku s finančními starostmi vyčerpává. Ale napadá mne " nejak bylo, nějak bude ". Vycházkujte, sportujte, spěte dosti. Omezte sledování zpráv na minimální dobu, nezahlcujte děti zbytečnými informace. Snažte se omezit práci na PC jen na nutnou dobu u dětí, a i u Vás dospělých. 

Pokud přece jen zastonáte, tak nezapomínejte, že i nyní je běžná stonavost. Jen u kašle existuje asi 11 " kašlacích virů ", které se u indikovaných dětí dají prokázat, např. i běžná chřipka, která řadu z Vás od prosince potrápila. ( samozřejmě u normální stonavosti není nutné virový původ onemocnění vyšetřovat ).

Stále platí, pokud potřebujete jen ošetřovačku při stonání dítěte, jehož průběh je standartní a zvládate ho doma samostatně, tak nám stačí napsat mail a vystavíme Vám ji. Prosím, podívejte se na aktuality, byla bych ráda, aby jste si nastudovali léčbu teplot u jakékoliv nemoci. 

Přeji Vám zdraví a věřím, že vše zvládneme pospolu.

Dobré dny Vám přeje Inge Šilhánková 

 

Doporučení specialisté

ORL

LOGOPEDIE

NEUROLOGIE

 • MUDr.Koudelová, A.Staška 80, Praha 4, tel.: 261006394
 • FTN, neurol. Ambulance, RHB as. Zezuláková l. 2279, tel.: 261082279
 • MUDr. Korsová, A.Staška 80, Praha 4, tel.: 261006685
 • MUDr.Stibitzová, Zárubova 498/31, Praha 4, tel.: 241 712 471

ALERGOLOGIE

 • MUDr. Kynčlová, Podolská 152, Praha 4 www.spicakova.medikus.cz
 • MUDr. Čermáková, Želivského, Praha 3, tel.: 272733938

KARDIOLOGIE

 • MUDr. First, MUDr. Nováková, A.Staška 80, Praha 4, tel.: 261006390
 • MUDr. Perglerová, Palackého, Praha 1, tel.: 222928266
 • MUDr. Tibor Klein, Praha 4 www.detskykardiolog.cz/klein.html

ORTOPEDIE + VYŠETŘENÍ KYČLÍ

ZUBNÍ

 • MUDr. Rajchrtová, poliklinika Radotín, tel.: 257911289
 • MUDr. Prokelová , Soukalova 3355/3, Praha 12 – Modřany, tel.: 241047134
 • MUDr. Šnajdaufová, Hálkova 11, Praha 2, tel.: 296202050, mob.: 775068924

RHB