Milé rodiny, 

sos informace z týdne od 19.10.20

Platí klinické vyšetření VŠECH PACIENTŮ v ambulanci vždy po telefonickém či mailovém objednání.  Objednávejte telefonicky na pevnou linku: úterý - čtvrtek hned ráno 8-8,30 hod, ponděli 10-11 hod.  Ev s předstihem mailem. Prosím mailujte rozumně, stručně, pište celá jména dětí ( né jména rodičů! ), rok narození a neočekávejte " chatování ". A reagujte zpětně na naše maily, ať víme, že jsme si porozuměli. Nevyužívejte jiné sociální sítě. V DOBĚ AKTUÁLNÍ PANDEMIE STŘEDY NEORDINUJE DR. AUGUSTINOVÁ, v ordinaci přítomna sestřička, dr. Šilhánková je pro akutní závažné pacienty k dispozici v Krči na pediatrické klinice.

V případě kontaktu Vašich dětí s Covid 19 pozitivní osobou prosíme o rozumnost a trpělivost stran vyšetřování COVID 19.  Konzultaci s námi a testy by měly mít jednoznačně děti, které mají klinické příznaky. Konzultujte nás mailem, do předmětu napište jméno dítěte a ročník narození a připište " klinické potíže ". Napište nám  i klinické potíže pozitivní osoby a ostatních členů rodiny a podrobný stav dítěte!

V případě kontaktu platí 10 ti denní karanténa od posledního kontaktu s nemocným, tu jednoznačně respektujte.
Na Covid testy se objednáváte on line ( viz aktuality ), dle doporučení hygieny,  na ( 5. )7.-9. den od posledního kontaktu s nemocným člověkem, tímto máme vždy prostor vypsat žádanku a zdravotní stav Vašeho dítěte s Vámi konzultovat. Prosím neobjednávejte se na testy v době, kdy jste ještě nedostali vyjádření hygieny, nekontaktovali nás a netlačte na urgentní " do hodiny " psaní žádanky. Žádanky odesíláme do centrálního registru laboratoří. V laboratoři se prokazujete kartičkou ZP. Do žádanky neuvádíme místo a čas odběru, žádanky od nás neobdržíte ani mailem ani do ruky, jsou v elektronickém systému. Výsledek vyšetření se do naší ordinace dostane jen z některých laboratoří a s odstupem týdne a více. Výsledky dle typu laboratoře obdržíte Vy za 24-72 hod a sdělíte nám ho. ( Často žádanky nelze odesílat, systém je zahlcen, buďte trpěliví. )

Do dopoledne 15.10. nebyla vyloučena dle hygienických doporučení i zodpovědná 14 ti denní karanténa bez testování dítěte, viz " aktuality ", metodické pokyny se denně mení..

Naprosto podstatná je otázka jaké má klinické potíže testovaná osoba a zda je riziková pro uvedené onemocnění. POZITIVNÍ ZPRÁVA JE, ŽE U DĚTÍ DO CCA 15. ROKU NEJSOU tč ZÁVAŽNÉ KLINICKÉ PŘÍZNAKY KORONAVIROVÉHO ONEMOCNĚNÍ A Z NAŠICH 110 TESTOVANÝCH DĚTÍ je tč 7 pozitivních dětí, z toho 4 byly bez klinických potíží. Obecně studenti středních škol již mohou mít klinické potíže, tj kašel, teploty, bolesti kloubů, ztrátu čichu, většinou tyto projevy jsou nezávažného průběhu s krátkým trváním. Z osobní zkušenosti, z konzultací s odborníky a kolegy po celé ČR vím o 1 případu 64 letého zdravého muže s nestandartně probíhající infekcí Covid, tj se závažnými obtížemi u zdravého člověka. Velmi pravděpodobně závažný průběh onemocnění byl u tohoto muže dán fyzickým vyčerpáním v době inkubace, tj před propuknutím onemocnění. Dopřejte si proto v této době navíc odpočinek, nepodceňujte 1. příznaky jakéhokoliv stonání, myjte si ruce, jezte, pijte a spěte dobře. 

OBECNĚ AKTUÁLNÍ NEMOCNOST VE VZTAHU I K MOŽNÉ KORONAVIROVÉ INFEKČNOSTI. Budu vycházet ze zkušeností z doby " JARNÍ karanteny ", kdy velmi dobře fungovala naše vzájemná spolupráce, tj Vaše docházka v dohodnutý čas, po předchozím objednání, bez opakovaného přeobjednávání kontrol, jednoduchá mailová korespodence, pokud byla nutná " telemedicína, tj hodnocení zdravotního stavu dle fotek ", tak jste byli trpěliví, ochotní vyčkat vývoje s přijmutím různých diagnostických úvah a postupů. Tento přístup si vážím a děkuji a uvítám pokud bude fungovat i nyní, v zájmu Vašich dětí. V běžné, uspěchané době velmi tlačíte na rychlé uzdravení dětí, na jednoznačné diagnosy, na množství vyšetřování a léků. A je vidět, že uzdravení běžných infektů často jde jen s prostými postupy, s klidem, s dopřáním času k rekonvalescenci. 

Stále platí, že existuje i nekoronavirová, stonavost. A ROZHODNĚ KAŽDÁ RÝMA, NEVOLNOST NEVYŽADUJE KONTROLU LÉKAŘEM S NUTNOSTÍ VYSTAVOVAT ŽÁDANKY NA COVID TESTY. PROSÍM O VAŠÍ ROZUMNOST.

U " BĚŽNÉHO STONÁNÍ " NECHÁVÁTE DÍTĚ DOMA, dle klinického stavu a vývoje 7-14 dní a kontaktujete nás při potížích. Tč bývají u školkových a školních dětí rýmy, kašle nezávažného průběhu, někdy se střevními potížemi. OMLUVENKY do školy vystavují rodiče, pokud to bude nezbytně nutné vystavíme Vám je mailem. OŠETŘOVAČKY rodičům nemocných dětí vystavíme po dohodě. Pokud školka, škola " nařídí " kontrolu lékařem, tak je tím myšleno, že nám dáte vědět o stavu Vašeho dítěte telefonicky, či mailem a dle potřeby domluvíme vyšetření. Bohužel u každého onemocnění musíme zvažovat i koronavirový původ nemoci a chránit rizikové pacienty, proto konzultace " na dálku ". Věřte mi, že i nás tento " dálkový - tzv. distanční " způsob medicíny velmi vyčerpává a nenaplňuje.

Pokud vyžadujete jen jakékoliv potvrzení, tak nevolejte, nepište a doražte v ordinačním čase, samozřejmě pokud jste zdraví. 

23.10.2020  nepřítomna dr. Šilhánková. Sestřička přítomna. Administrativní záležitosti řešte mailem, telefonicky. Urgentní stavy ideálně konzultujte ve čtvrtek, ev zástup dr. Nováková D. Břežany, vyšetření jen po konzultaci s naší sestřičkou a po telefonickém objednání.

NOVÍ PACIENTI: MÁME VELMI OMEZENOU KAPACITU PŘIJMU NOVÉ KLIENTELY, PŘIJÍMÁME JEN NOVOROZENCE A SOUROZENCE STÁVAJÍCÍCH RODIN. V JINÉM PŘÍPADĚ LZE NAPSAT MAIL S ODŮVODNĚNÍM PŘÁNÍ PŘEREGISTRACE. Děkujeme za důvěru.

Přeji Vám i nám zdraví. Inge Šilhánková 

 

 

Přihlášení
Zapomenuté heslo