Milé rodinky.

PŘEJI VÁM i NÁM HEZKÉ DNY, hlavně ve zdraví. 

Malé psaní stran stonavosti, je a bude stále a je pestrá.

Od prosince trvají bolestí břicha se zvracením. Obecně 95% onemocnění je virových, bez nutnosti antibiotik. Školkové děti měly a mají neštovice s nezávažným průběhem. 

Prosím podívejte se na aktuality našich stránek, hlavně stran léčby teplot/ stále poddávkováváte, zbytečně čekáte /, a na léčbu kašle, neštovic....

K 1.1.2020 máte možnost změny pojišťovny, pokud jste měnili pojišťovnu je nutné nám to do konce ledna dát vědět mailem s kopii nové zdravotní pojišťovny. Jinak budeme nuceni zdravotní péči a kapitaci vyžadovat v přímé platbě. 

K nové registraci pacientů, která je významně redukovaná, je v aktualitách též pojednání. 

S úpřimným přáním zdraví, Inge Šilhánková

 

 

 

 

 

 

ATAKY ZVRACENÍ / S PRŮJMEM, BOLESTÍ BŘÍŠKA

02. 04. 2019

MILÉ RODINY.

ATAKY ZVRACENÍ U MALÝCH DĚTÍ JSOU VŽDY VELKÝM STRAŠÁKEM, VYČERPÁVAJÍCÍM PRO DĚTI I VÁS DOSPĚLÉ.

JE TĚŽKÉ ODHADNOUT, ZDA PO ZVRACENÍ BUDE RYCHLÁ ÚLEVA, NEBO JE TO CESTA K VYSÍLENÍ, DEHYDRATACI A NĚKDY I NUTNOSTI HOSPITALIZACE S INFUSNÍ LÉČBOU. STAV SE MŮŽE MĚNIT PO HODINÁCH. Základní je dostatečný příjem tekutin.

Starší děti mají " kapacitu " při střevních infektech větší, ale též je může zvracení potrápit a často může být i projevem náhlé příhody břišní.

Platí, že děti, které se Vám nebudou " zdát ", budou vysílené chci vidět...

Zde obecná doporučení:

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je opakovaně nabízet po malých množstvích TEKUTINY, vodu, čaj ovocný, bylinkový, černý, dle tolerance dítěte, lze osladit, např. Glukopurem ale lze i kedem či cukrem

/ někdy děti toleruji chlazené tekutiny lépe,  lze podávat lžičkou, brčkem, měnit hrnečky... /

/ při malém příjmu tekutin jsou vhodné rehydratační roztoky: Epsgan ev. Kulíšek, Enhydrol, děti je ale často odmítají, tak je k tomu nenuťte, " hlavně ať něco pijí "/

DO  JÍDLA NENUTÍTE, ALE POMALU NABÍZÍTE.

" IDEÁLNÍ dieta " : nemastná, nedráždivá strava, vhodná sušší strava ( piškoty, sušší rohlík, Bebe sušenky, Club sušenky, slané tyčinky, rýže, vařené libové kousky masa, těstoviny, slaný vývar, banán...) VELMI POZVOLNA ROZVOLŇOVAT DIETU DLE TOLERANCE DÍTĚTE, OPĚT VŠE PO MALÝCH MNOŽSTVÍCH.

/ já mám dobrou zkušenost i s dietním " prohřeškem " v podobě lízatka, např. glukopurového.../

PŘI PRŮJMU, KTERÝ MŮŽE A NEMUSÍ ZVRACENÍ DOPROVÁZET lze zkusit přidat Smectu cca 3x1/2 sáčku, při dobré toleranci cca 5-7 dní, pokud dítě Smectu odmítá, tak mu ji opět nevnucujte.... a jistě né při opakovaném zvracení.

Bolesti bříška velmi často doprovázejí zvracení. Hlavní je klid, postýlka...