Milé rodiny, 

Dle hygienických nařízení stále platí vyšetření nemocných i preventivní kontroly jen po předchozím objednání. Tj. na přesný čas, který prosím dodržujte. Objednávejte telefonicky na pevnou linku: úterý - čtvrtek hned ráno 8-8,30 hod, ponděli v 10hod. 

Ev s předstihem mailem. Prosím mailujte rozumně, stručně, pište celá jména dětí ( né jména rodičů! ), rok narození a neočekávejte " chatování ". A reagujte zpětně na naše maily, ať víme, že jsme si porozuměli. Nevyužívejte jiné sociální sítě ( whats up, fcb ).

POKUSÍM SE SHRNOUT AKTUÁLNÍ STONAVOST VE VZTAHU I K MOŽNÉ KORONAVIROVÉ INFEKČNOSTI, která bohužel trvá a nejsou jednoznačná hygienická pravidla:

V době " JARNÍ karanteny " velmi dobře fungovala naše vzájemná spolupráce, tj Vaše docházka v dohodnutý čas, po předchozím objednání, bez opakovaného přeobjednávání kontrol, jednoduchá mailová korespodence, pokud byla nutná " telemedicína, tj hodnocení zdravotního stavu dle fotek ", tak jste byli trpěliví, ochotní vyčkat vývoje s přijmutím různých diagnostických úvah a postupů. Tento přístup si vážím a děkuji a uvítám pokud bude fungovat i na podzim, v zájmu Vašich dětí.

V běžné, uspěchané době velmi tlačíte na rychlé uzdravení dětí, na jednoznačné diagnosy, na množství vyšetřování a léků. A je vidět, že uzdravení často jde jen s prostými postupy, s klidem, s dopřáním času k rekonvalescenci. 

Stále platí, že existuje i nekoronavirová, stonavost. A ROZHODNĚ KAŽDÁ RÝMA, NEVOLNOST NEVYŽADUJE KONTROLU LÉKAŘEM S NUTNOSTÍ VYSTAVOVAT ŽÁDANKY NA COVID TESTY. PROSÍM O VAŠÍ ROZUMNOST.

U " BĚŽNÉHO STONÁNÍ " NECHÁVÁTE DÍTĚ DOMA, dle stavu 7-14 DNÍ A KONTAKTUJETE NÁS PŘI ZHORŠENÍ STAVU. OMLUVENKY do školy VYSTAVUJEME MAILEM. KLINICKÉ VYŠETŘENÍ JEN PO OBJEDNÁNÍ!!! A INDIVIDUÁLNÍ DOHODĚ. Bohužel u každé nemoci musíme zvažovat i koronavirový původ nemoci. Věřte mi, že i nás tento " dálkový - tzv. distanční " způsob medicíny velmi vyčerpává a nenaplňuje.

KONTAKTY S EV KORONAVIROVOU INFEKCI HLAŠTE MAILEM: MÍSTO KONTAKTU, ZDRAVOTNÍ STAV VAŠEHO DÍTĚTE, VAŠÍ RODINY A NAKAŽENÉHO, EV ZDA VÁS KONTAKTOVALA HYGIENA  A JAKÝ POSTUP VÁM HYGIENA NAVRHUJE. PŘI JEDNOZNAČNÉM KONTAKTU ZŮSTÁVÁTE 14 DNÍ DOMA, ŽÁDANKU elektronicky na EV COVID TEST VYSTAVUJE HYGIENA, NEBO NAŠE ORDINACE S VÝŠE UVEDENÝMI ÚDAJI. 

Pokud vyžadujete jen jakékoliv potvrzení, tak nevolejte, nepište a doražte v ordinačním čase, samozřejmě pokud jste zdraví. 

NEBUDU PŘÍTOMNA 21.- 25.9., zástup dr. Nováková, Dolní Břežany/ Zvole, vyšetřeni jen po  konzultaci s naší sestřičkou, která je přítomna po celou ordinační dobu. Akutní stavy s ní konzultujte v ranním case.

NOVÍ PACIENTI: MÁME VELMI OMEZENOU KAPACITU PŘIJMU NOVÉ KLIENTELY, PŘIJÍMÁME JEN NOVOROZENCE A SOUROZENCE STÁVAJÍCÍCH RODIN. V JINÉM PŘÍPADĚ LZE NAPSAT MAIL S ODŮVODNĚNÍM PŘÁNÍ PŘEREGISTRACE. Děkujeme za důvěru.

Dovolím si sdělit můj zármutek, 20.8. mi náhle umřela maminka. 50 let se věnovala medicíně. Rodinně se staráme ještě o její 94 letou maminku.  Uvědomuji si, že toto je velmi soukromá informace, ale bude mne provázet nastávajícími týdny a také vím, že spousty rodin má obdobné ztráty, tak s nimi soucítím....

Přeji Vám i nám zdraví. Inge Šilhánková 

 

Koronavirus a důvěra

27. 03. 2020

...zde snaha o laskavou prosbu o důvěru od začátku epidemie do 27.3....

Děkuji všem, kteří zodpovědně zahájili domácí karanténu a poctivě se mi hlásí. Děkuji všem, kteří jsou rozumní. Z mého pohledu je rozumnost trávit poklidně čas doma v rodinném kruhu s vycházkou či sportem v blízkém okolí. Nezvyšujte prosím riziko onemocnění velmi zbytečným nakupováním a cestováním. Dovyužijte nyní zásoby ze spíží a mrazáků. Věřím ve vzájemnou důvěru. Sejít se můžou, pokud je to nezbytné, či pokud to přispěje psychické pohodě, malé skupiny kamarádů a rodiny, jen když si důvěřují, a nepokouší sebemenší možnost přenosu viru. Doporučuji dostatečně pít, odpočívat, spát a zminimalizovat stres například i zmírněním sledování medíí, dle mého informace 2x denně k zjištění aktuálních informací postačuje. Není třeba po celý den sledovat TV a zatěžovat každou informací malé děti. Bohužel i veřejnoprávní televize nyní již nabízí spíše politické a ekonomické spekulace, ne podstatu onemocnění, tj. že rizikovými pacienti jsou Vaše babičky a dědečkové. Velká péče by se měla věnovat závažně chronicky nemocným pacientům, onkologickým pacientům, lidem po transplantacích. A z mimin jednoznačně významou pozornost si zasluhují nedonošené děti. Prostě Vás všechny žádám o " selský rozum ", né sebestřednost. A prosím o velkou úctu vůči lékařům a sestrám z nemocnic, je na nich velká tíha a k tomu přistupují k vyšetření dětí a rodin, bez jakékoliv znalosti jejich prostředí a musí jen důvěřovat. V tom já mám velkou výhodu, znám Vás. Vaše obavy a paniky si dokážu představit a mohu Vám důvěřovat, aspoň věřím...

27.3. jsem přestala důvěřovat ...

proto byla akutně ordinace uzavřena od 30.3. do výsledků vyšetření koronaviru rodiny, která nezodpovědně přistupuje k aktuální situaci

1.4. je výsledek  NEGATIVNÍ,  a není to " apríl ", mám radost, ale není všem dnům konec ( a nenadávám, že to trvalo 6 dní, je to prostě nová situace a naprosto dobře vím, že se v laboratoři snažili- toť reakce na všechny ty věčné nespokojence a kritizátory..)

opatrujte se....