Milé rodiny, přejeme krásné dny a věřím, že i začátek nového školkového, školního období bude ve zdraví a spokojenosti.

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

TRVÁ VYŠETŘENÍ VŠECH DĚTÍ NA PŘESNÝ ČAS, tj i pro akutně nemocné děti i preventivní kontroly obdržíte po předchozí dohodě s námi konkrétní čas kontroly, který se snažte respektovat. Neobjednané pacienty ošetříme jen v urgentním případě.

Ordinujeme pondělí 10-17,30 hod, úterý-pátek 8-13 hod. Odpolední časy v úterý a ve čvrtek domlouváme vždy individuálně.

Dovolím si podrobnější návod k objednávání. Je pro nás důležitá Vaše spolupráce. Záleží nám na zdokonalení organizace chodu ordinace a máme radost, že jste nám napomohli na trvalo udržet objednávání všech pacientů, tj i nemocných, na přesný čas. ( on line objednávací systém se nemůže v naší praxi uchytit díky častému, nepředvídatelnému přeobjednávání pacientů )

Akutně nemocné děti objednávejte nejlépe hned na začátku dne telefonicky na pevnou linku 257 761 515, ev s předstihem mailem sestricka.vrane@seznam.cz. Mail ingrid.silhankova@gmail.com využívejte jen k neurgentím konzultacím. Pokud nevíte, odešlete zprávu na oba maily.

Vždy do předmětu pište JMÉNO DÍTĚTE a rok NAROZENÍ a stručně důvod konzultace ( např Nadšená Brunhilda, r 17, akutní kašel ) a naše odpovědi reagujte, ať víme, že jsme si porozuměli.

Dovolím si informaci, že od 20.9. do 12.11. se budou v ordinaci střídat mé kolegyně, lékařky dr. Alenka Augustinová, dr Magda Tomášková a dr Petra Lefflerová. Všechny mají moji velkou důvěru, jsou to kvalitní, zkušené lékařky, lidsky laskavé a empatické. Zástup je tč nezbytný vzhledem k mému nutnému, postgraduálnímu studiu se stážemi na kvalifikovaných klinikách. Děkuji za pochopení a toleranci změny, věřím, že i pro Vás obohacujíci. Prosím o velkou toleranci vůči sestřičce Lucce, která má aktuální změny organizace ordinace na starosti a jsou pro ni jistě zatěžující. Já jsem k dispozici po dohodě s Luckou, s kterou jsem každý den v kontaktu.

NEMOCNOST: je celkově nezávažná, ale již velmi četně řádí " podzimní virosy " s kašlem, teplotami, průjmem, zvracením. Vždy při počínajících virových projevech nejdříve 1-2 dny dopřejte dětem klid a odpočinek doma, nedávejte děti do kolektivu a pokud se stav nelepsi, tak nám napište, že rodinně stůněte, ať můžeme ev plánovat kontrolu, pokud bude nutná.

Dále nás v létě potrápily reakce na kůži po štípnutí hmyzem, proto nadále kontrolujte kůži dětem i 2x denně při pobytu venku. Věnujte pozornost významným flekům s centrálním výbledem, kdy je nutnost lékařské konzultace a ev nasazení cílené medikace. 

Zdravím Vás, Inge Šilhánková

 

COVID " podrobný postup " 2-4/21

08. 02. 2021

LASKAVĚ PROSÍM, ČTĚTE PEČLIVĚ A POMALU, UŠETŘÍTE TÍM NÁM ČAS, SOBĚ VYČERPÁNÍ, NERVOZITU, OBAVY...A VYHNEME SE NEDOROZUMĚNÍ A POCITŮM, ŽE VÁS CHCEME RYCHLE ODBAVIT... A NEMÁME SE VÁM CHUŤ VĚNOVAT...

V případě kontaktu Vašich dětí s Covid 19 pozitivní osobou prosíme o rozumnost a trpělivost stran testování, nehroťte prosím situaci. Onemocnění covid není " jen o testech ", ale o zodpovědném přístupu a 14 ti denní karanténě od posledního kontaktu s nemocným ( dříve 10 dní ). Rychlou konzultaci s námi a testy by měly mít jednoznačně děti, které mají klinické příznaky, i po prodělaném Covidu! 

Se žádostí o žádanky na Covid nás konzultujte mailem, do předmětu MAILU vždy napište jméno dítěte a ročník narození. Napište nám klinické potíže pozitivní osoby a ostatních členů rodiny a podrobný stav dítěte! Na Covid testy se objednáváte on line ( viz aktuality ), dle doporučení hygieny,  na 5.-10. den od posledního kontaktu s nemocným člověkem, tímto máme vždy prostor vypsat žádanku a zdravotní stav Vašeho dítěte s Vámi konzultovat. Prosím, neobjednávejte se na testy v době, kdy jste ještě nedostali vyjádření hygieny, nekontaktovali nás a netlačte na urgentní " do hodiny " psaní žádanky...není to v našich silách ( máme běžný důležitý provoz ordinace, prevence, novorozence, urgentně nemocné děti, předoperační vyšetření....)

I při negativním testu musí Vaše dítě podstoupit 14 ti denní karantenu od posledního dne s pozitivní osobou.

Žádanky odesíláme nejpozději do 2. pracovního dne od Vašeho kontaktování mailem, vaše dítě objednáváte na následující den nejdříve. (Příklad: pokud hlásíte v pátek odpoledne, žádanky napíšeme v pondělí a objednáváte se nejdříve na úterý... né vždy vyhovíme nařízení hygieny a Vašim potřebám a představám, ale toto je realita..)

Žádanky odesíláme elektronicky do centrálního registru laboratoří v celé ČR. V laboratoři se prokazujete kartičkou ZP, od 3/21 potvrzení námi odeslané žádanky dostanete většinou do mailu. Do žádanky neuvádíme místo a čas odběru. Žádanky jsou v elektronickém systému a důvěřujte nám, pokud odepíšeme, že jsme Vás zaznamenali, tak to platí. Výsledek vyšetření se do naší ordinace dostane výjimečně a jen z některých laboratoří a s velkým odstupem. Výsledek obdržíte Vy na kontakty, které uvedete, za 24-72 hod a sdělíte nám ho. ( Často žádanky nelze ihned odesílat, systém je zahlcen, buďte trpěliví, dáme Vám vědět v případě, že budeme mít problémy právě s Vaší žádankou... jinak nepíšeme. Neočekávejte osobní konzultaci na každý mail.)

Do dopoledne 15.10.2020 nebyla vyloučena dle hygienických doporučení i zodpovědná 14 ti denní karanténa bez testování dítěte, viz " aktuality ". Metodické pokyny se denně menili/ mění a od 16.10. 2020 je dle nařízení MZ a hygieny nemožné podstupit jen karanténu, bez testů....

Přetrvávající prosba: prosím, nechávejte předškolní děti i do budoucna doma, pokud jen trochu můžete a rozhodně pokud máte doma novorozence či malého druhého kojence. V MŠ se často testovaly děti i 2x v průběhu jednoho týdne, to mi přijde pro tyto malé děti velmi stresující a zbytečné.

Z osobní zkušenosti, z konzultací s odborníky a kolegy po celé ČR jsem do ledna věděla jen o 2 případech naprosto zdravých mužů s nestandartně probíhající infekcí Covid, tj s velmi závažnými obtížemi u zdravého člověka.

Bohužel i přes opakovanou výzvu všech chytrých lidí nerozvolňovat " Vánoce ", nesoustředit se na dárky a vše kolem Vánoc, se otevřeli krámy, hospody a tak od ledna jsou velmi závažné průběhy onemocnění i u dospělých a mladých lidí, kteří byli bez závažných přidružených chorob. I na pediatrické klinice na JIP jsou hospitalizováni dospělí Covid nemocní a umírají tam.

A v březnu 2021 bylo hospitalizované i dítě pubertálního věku s plicním zánětem typickým pro Covid.

Velmi smutné.

Chytré, pravdivé psaní níže: 

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/106282/primar-straka-v-nemocnici-se-umiralo-ve-velkem-muze-za-to-babis-o-promorovani-vedel-je-to-psychopat.html

 

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. ZDRAVÍ VŠEM.