Milé rodiny, přejeme krásné dny a věřím, že i začátek nového školkového, školního období bude ve zdraví a spokojenosti.

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

TRVÁ VYŠETŘENÍ VŠECH DĚTÍ NA PŘESNÝ ČAS, tj i pro akutně nemocné děti i preventivní kontroly obdržíte po předchozí dohodě s námi konkrétní čas kontroly, který se snažte respektovat. Neobjednané pacienty ošetříme jen v urgentním případě.

Ordinujeme pondělí 10-17,30 hod, úterý-pátek 8-13 hod. Odpolední časy v úterý a ve čvrtek domlouváme vždy individuálně.

Dovolím si podrobnější návod k objednávání. Je pro nás důležitá Vaše spolupráce. Záleží nám na zdokonalení organizace chodu ordinace a máme radost, že jste nám napomohli na trvalo udržet objednávání všech pacientů, tj i nemocných, na přesný čas. ( on line objednávací systém se nemůže v naší praxi uchytit díky častému, nepředvídatelnému přeobjednávání pacientů )

Akutně nemocné děti objednávejte nejlépe hned na začátku dne telefonicky na pevnou linku 257 761 515, ev s předstihem mailem sestricka.vrane@seznam.cz. Mail ingrid.silhankova@gmail.com využívejte jen k neurgentím konzultacím. Pokud nevíte, odešlete zprávu na oba maily.

Vždy do předmětu pište JMÉNO DÍTĚTE a rok NAROZENÍ a stručně důvod konzultace ( např Nadšená Brunhilda, r 17, akutní kašel ) a naše odpovědi reagujte, ať víme, že jsme si porozuměli.

Dovolím si informaci, že od 20.9. do 12.11. se budou v ordinaci střídat mé kolegyně, lékařky dr. Alenka Augustinová, dr Magda Tomášková a dr Petra Lefflerová. Všechny mají moji velkou důvěru, jsou to kvalitní, zkušené lékařky, lidsky laskavé a empatické. Zástup je tč nezbytný vzhledem k mému nutnému, postgraduálnímu studiu se stážemi na kvalifikovaných klinikách. Děkuji za pochopení a toleranci změny, věřím, že i pro Vás obohacujíci. Prosím o velkou toleranci vůči sestřičce Lucce, která má aktuální změny organizace ordinace na starosti a jsou pro ni jistě zatěžující. Já jsem k dispozici po dohodě s Luckou, s kterou jsem každý den v kontaktu.

NEMOCNOST: je celkově nezávažná, ale již velmi četně řádí " podzimní virosy " s kašlem, teplotami, průjmem, zvracením. Vždy při počínajících virových projevech nejdříve 1-2 dny dopřejte dětem klid a odpočinek doma, nedávejte děti do kolektivu a pokud se stav nelepsi, tak nám napište, že rodinně stůněte, ať můžeme ev plánovat kontrolu, pokud bude nutná.

Dále nás v létě potrápily reakce na kůži po štípnutí hmyzem, proto nadále kontrolujte kůži dětem i 2x denně při pobytu venku. Věnujte pozornost významným flekům s centrálním výbledem, kdy je nutnost lékařské konzultace a ev nasazení cílené medikace. 

Zdravím Vás, Inge Šilhánková

 

COVID KARANTÉNA od 2.3.21 a INICIATIVA " SNÍH "

06. 03. 2021

 

Vážení, přeposílám celý mail z HS, ilustrující organizaci všeho kolem pandemie:

" Dobrý den,

upozorňuji, že od zítřka ( 3.3.21 ) bude platit nové mimořádné opatření, ve kterém  ve zkratce  bude jak izolace nemocného tak karanténa kontaktů (včetně rodinných) 14 dní .

Izolace nemocného 14 dní od  jeho testu PCR - pokud  poslední 3 dny bez klinických obtíží,   15 den může  nejdříve ukončit  bez testu izolaci.

Karanténa u kontaktů  -  14 dní od PCR testu pozitivního pacienta  , se kterým byl kontakt, dále pak  5-7 den PCR test. - pokud negativní - ukončení karantény  bez testu.

Už je to  opravdu strašné....  21 dní tedy z   poslaného mimořádného opatření MZ  již během 2 dnů  neplatí :-) "

VELMI PROSÍM O ROZUMNOST, ZODPOVĚDNÝ PŘÍSTUP KAŽDÉ RODINY, viz jarní aktuality......vlastně se nic nezměnilo, riziko infekce je veliké, každý pro to musíme udělat " své maximum "... dle mého se nedá porozumět zprávám v médiích, zorientovat se v nařízeních, a tak každý " po svém " musí vzít selský rozum do hrsti a nevystavovat se nákaze....

Důvěřovala bych vědeckým zdrojům, které politici odmítají: 

https://www.iniciativa-snih.cz/spolecne-to-zvladneme-snih-covid/odpovedi-covid-19-s-john-snow/

https://www.iniciativa-snih.cz/iniciativa-snih-pokracuje-v-boji-s-koronavirem/