Vážené rodiny. 

Vítáme Vás na stránkách naší ordinace.

NEMOCNOST se bohužel jen velmi pozvolna zmírňuje, ale věříme v lepší časy. Trvá vyčerpání z opakovaného stonání ze zimy a jara, podrobně viz aktuality.

ORDINAČNÍ HODINY: pondělí 10-18 hod, úterý-pátek 8-13 hod. Odpolední časy v úterý a ve čtvrtek vždy domlouváme individuálně.

OBJEDNÁVÁNÍ: všechny konzultace objednávejte mailem: sestricka.vrane@seznam.cz, nutné do předmětu uvést jméno, příjmení, ročník narození dítěte a důvod konzultace. Léta nesplnitelná prosba: prostě nestačí napsat Bertík, r 06, kašel, nevíme jaký Bertík...???

Urgentní konzultace objednávejte telefonicky na pevnou linku na začátku pracovní doby.

ADMINISTRATIVA: papírů na všechno neskutečně přibývá, po nás je vyžadujete ve stylu " včera bylo pozdě ". Pravděpodobně o všech akcích svého dítěte víte měsíce dopředu. Dokumenty, které vyžadují naše potvrzení si předem vytiskněte, řádně vypište a předejte v ordinaci, ev dejte do schránky u střediska. Nebo po dohodě se sestřičkou přepošlete mailem. Vypsány budou do 10 ti dnů, na všech úřadech na to mají 30 dní. Pokud je potřebujete ze dne na den, platba je dvojnásobná. 

NOVÉ REGISTRACE: nejsou z kapacitních důvodů možné. Registrujeme více než 1200 dětí. V tuto chvíli zvažujeme, pouze ve výjimečných případech, příjem jen novorozenců stávajících rodin s kojenci, batolaty. Rodiny novorozenců prosím ať rozumně, otevřeně zváží své představy a také naše kapacitní možnosti. Kapacitu máme opravdu přeplněnou. Vaši případnou žádost o příjem novorozence prosím zašlete mailem měsíc před porodem. Po narození děťátka dejte vědět mailem do 24 hod informaci o vývoji, abychom se mohli domlouvat na vstupní kontrole. Předem však opakovaně dáváme vědět na vědomí, že naše kapacity jsou v tuto chvíli naplněny.

Všem Vám, i nám přejeme zdraví.

Těšíme se společně na krásné, sluníčkové dny. Inge Šilhánková 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEVYŽÁDANÉ RADY

14. 06. 2021

NEVYŽÁDANÉ RADY: i přes letní rozvolněný čas, prosím ROZUMNĚ ROZVOLŇUJTE HYGIENICKÁ OPATŘENÍ, nepodceňujte první příznaky jakéhokoliv stonání- naordinujte si rodinně klid, myjte si pečlivě ruce, noste roušky v uzavřených prostorech, dobře jezte, pijte, spěte, pohybujte se ( i náš kraj nabízí spousty lesních, izolovaných možností vycházek ). Mějte rozumný respekt a pokoru k tomuto ( a i jiným ) onemocněním. Filtrujte neověřené zprávy, kterých je nespočet....

Dovolím si i výzvu stran pohybu, správné životosprávy a minimalizaci užívání PC, mobilů, TV u dětí. Od ledna se hromadí opravdu závažné stavy dětí ve smyslu poruch vědomí, poruch pozornosti, bolestí hlavy, hrudníku, zad, očí, významné nadváhy, či naopak závažné ztráty hmotnosti, změn chování. Děti buď ambulantně, nebo za hospitalizace jsou vyšetřovány jako dospělí, s nemocemi typu cévní mozková porucha, roztroušená sklerosa, infarkt svalu srdce, deprese, sebepoškozování. Naštěstí tyto diagnostické úvahy u dětí jsou vzácně potvrzené. Bohužel ale oddělení dětských psychiatrických zařízení jsou plná. Tento rizikový stav je jednoznačně dán nedostatečným pohybem, ztrátou " pevných časových pravidel " a obecné kontroly nad chováním dětí. Bohužel on line výuka, omezení veškerých organizovaných aktivit byla realitou a není třeba se na tuto situaci jen vymlouvat. Sledujte, prosím, děti, jak jí, pijí, spí, co sledují na PC, TV... " Nuťte " je k vycházkám, sportovním aktivitám, kvalitnímu společnému stravování a dostatečnému pití, zaměstnávejte je " povinnostmi ". Dbejte na dobrý spánek, usínání bez mobilu u postele.

Každý víme, jak má vypadat správná " životospráva ", ale málokdy pro to něco uděláme pro sebe či pro děti... Bohužel nyní není zbytí a letní čas může přát k opětovnému navrácení dobrých zvyků.

 

Přeji Vám i nám zdraví. Inge Šilhánková