Vážené rodiny. 

Vítáme Vás na stránkách naší ordinace.

NEMOCNOST se bohužel jen velmi pozvolna zmírňuje, ale věříme v lepší časy. Trvá vyčerpání z opakovaného stonání ze zimy a jara, podrobně viz aktuality.

ORDINAČNÍ HODINY: pondělí 10-18 hod, úterý-pátek 8-13 hod. Odpolední časy v úterý a ve čtvrtek vždy domlouváme individuálně.

OBJEDNÁVÁNÍ: všechny konzultace objednávejte mailem: sestricka.vrane@seznam.cz, nutné do předmětu uvést jméno, příjmení, ročník narození dítěte a důvod konzultace. Léta nesplnitelná prosba: prostě nestačí napsat Bertík, r 06, kašel, nevíme jaký Bertík...???

Urgentní konzultace objednávejte telefonicky na pevnou linku na začátku pracovní doby.

ADMINISTRATIVA: papírů na všechno neskutečně přibývá, po nás je vyžadujete ve stylu " včera bylo pozdě ". Pravděpodobně o všech akcích svého dítěte víte měsíce dopředu. Dokumenty, které vyžadují naše potvrzení si předem vytiskněte, řádně vypište a předejte v ordinaci, ev dejte do schránky u střediska. Nebo po dohodě se sestřičkou přepošlete mailem. Vypsány budou do 10 ti dnů, na všech úřadech na to mají 30 dní. Pokud je potřebujete ze dne na den, platba je dvojnásobná. 

NOVÉ REGISTRACE: nejsou z kapacitních důvodů možné. Registrujeme více než 1200 dětí. V tuto chvíli zvažujeme, pouze ve výjimečných případech, příjem jen novorozenců stávajících rodin s kojenci, batolaty. Rodiny novorozenců prosím ať rozumně, otevřeně zváží své představy a také naše kapacitní možnosti. Kapacitu máme opravdu přeplněnou. Vaši případnou žádost o příjem novorozence prosím zašlete mailem měsíc před porodem. Po narození děťátka dejte vědět mailem do 24 hod informaci o vývoji, abychom se mohli domlouvat na vstupní kontrole. Předem však opakovaně dáváme vědět na vědomí, že naše kapacity jsou v tuto chvíli naplněny.

Všem Vám, i nám přejeme zdraví.

Těšíme se společně na krásné, sluníčkové dny. Inge Šilhánková 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAMYŠLENÍ A POZVÁNÍ

25. 04. 2022

V 2/22 jsem si dovolila soukromou informaci a zamyšlení se nad světem. V neděli 27.2. 2022 zemřela moje vzácná 96 ti letá babička, maminka mé maminky, lékařky, která již také není mezi náma. Obě ženy mého života jsem si velice vážila. Nad tím, co si prožily často přemýšlím. Měla jsem a mám můj smutek. A jistě si uvědomuji, že i Vy máte své smutky, tíhy. Svá rodinná trápení, své únavy, své úzkosti nad těžkou společenskou situaci ve světě, nad nedalekou válkou na Ukrajině. Asi všem chybí běžné radosti, nebo jsou hůře dolovatelné. Přeji nám všem zdraví, i v těchto těžkých časech úsměvy na rtech. Všichni máte děti, právě proto se známe, radujte se z nich, smějte se s nima, dopřávejte si uvědomění, že je krásné být rodiči...myslím, že toto může být pro Vaše rodiny naplňující. Já z Vašich dětí čerpám, tu jejich bezprostřednost, tu otevřenost, to vnímání detailů, ty jejich malé radosti....

Dle potřeby Vám ráda budu nápomocná. V listopadu 2021 jsem po 10 ti letech studia udělala 3. odbornou atestaci z oboru psychosomatika, neboli přemýšlení nad stonáním a zdravím, neboli uvědomění si bio-psycho-sociálních souvislostí. Vnímám, že skoro každá nemoc něco říká. Není nutno nad každou nemocí dumat a hledat příčiny, často stačí zaléčit, poradovat se z úzdravy a jít dál. Některé projevy onemocnění ale vyžadují úvahu nad vlivem bio, tj těla, nad vlivem psycho, tj duše, nad vlivem sociálna, tj dějů v okolí, v rodině, ve škole, v práci...ve světě...

Ideální varianta je pokud si zapřemýšlíte rodinně a nepotřebujete jiných pohledů zvenčí. Ale není ani špatná varianta pokud se poradíte a o nemoci popovídáme, třeba v naší ordinaci, otevřeněji............ To je to pozvání....