Vážené rodiny. 

Vítáme Vás na stránkách naší ordinace.

NEMOCNOST se bohužel jen velmi pozvolna zmírňuje, ale věříme v lepší časy. Trvá vyčerpání z opakovaného stonání ze zimy a jara, podrobně viz aktuality.

ORDINAČNÍ HODINY: pondělí 10-18 hod, úterý-pátek 8-13 hod. Odpolední časy v úterý a ve čtvrtek vždy domlouváme individuálně.

OBJEDNÁVÁNÍ: všechny konzultace objednávejte mailem: sestricka.vrane@seznam.cz, nutné do předmětu uvést jméno, příjmení, ročník narození dítěte a důvod konzultace. Léta nesplnitelná prosba: prostě nestačí napsat Bertík, r 06, kašel, nevíme jaký Bertík...???

Urgentní konzultace objednávejte telefonicky na pevnou linku na začátku pracovní doby.

ADMINISTRATIVA: papírů na všechno neskutečně přibývá, po nás je vyžadujete ve stylu " včera bylo pozdě ". Pravděpodobně o všech akcích svého dítěte víte měsíce dopředu. Dokumenty, které vyžadují naše potvrzení si předem vytiskněte, řádně vypište a předejte v ordinaci, ev dejte do schránky u střediska. Nebo po dohodě se sestřičkou přepošlete mailem. Vypsány budou do 10 ti dnů, na všech úřadech na to mají 30 dní. Pokud je potřebujete ze dne na den, platba je dvojnásobná. 

NOVÉ REGISTRACE: nejsou z kapacitních důvodů možné. Registrujeme více než 1200 dětí. V tuto chvíli zvažujeme, pouze ve výjimečných případech, příjem jen novorozenců stávajících rodin s kojenci, batolaty. Rodiny novorozenců prosím ať rozumně, otevřeně zváží své představy a také naše kapacitní možnosti. Kapacitu máme opravdu přeplněnou. Vaši případnou žádost o příjem novorozence prosím zašlete mailem měsíc před porodem. Po narození děťátka dejte vědět mailem do 24 hod informaci o vývoji, abychom se mohli domlouvat na vstupní kontrole. Předem však opakovaně dáváme vědět na vědomí, že naše kapacity jsou v tuto chvíli naplněny.

Všem Vám, i nám přejeme zdraví.

Těšíme se společně na krásné, sluníčkové dny. Inge Šilhánková 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PERTUSSE, ČERNÝ KAŠEL

12. 04. 2024

MILÍ, 

většina Vašich dětí je řádně očkovaná na černý kašel, troufám si říci 95.procent naší klientely, neb tento typ očkování je povinný. (Pokud jste to Vy nebojkotovali nezájmem či to neohrozila stonavost Vašich dětí a očkování v době plánovaného očkování nebylo možné a následně nebylo doplněno, může se stát...).

Kojenci:  názvy vakcín: většinou 3 aplikace HEXACIMA nebo INFANRIX HEXA, starší děti měli kombinace například Tetra..

Přeočkování mezi 5.-6. rokem: INFANRIX nebo ADACEL nebo BOOSTRIX

Přeočkování mezi 11.-12. rokem: ADACEL POLIO nebo BOOSTRIX POLIO

 

U nás v ORDINACI záchyt černého kašle je u 7mi dětí, většinou 17.-19 let. 

Vyšetřování laboratorní je smysluplné při závažném stavu, tj kašel více než 14 dní s dušností ( neměl nikdo )

Testy jsou často zdlouhavé z krve nebo z výtěru, né vždy odpovídají realitě klinického vývoje, velmi- velmi drahé ( 3500 Kč ) a indikujeme je velmi individuálně hlavně kvůli výtěžnosti.

Léčbu antibiotiky volíme též individuálně, při podezření léčíme antibiotiky i bez vyšetření, dle doporučení kapacit z oboru infekčního lékařství. 

 

Konec hlášení a zdar jaru s vírou v menší stonavost. IŠ