Vážené rodiny. 

Vítáme Vás na stránkách naší ordinace.

NEMOCNOST je bohužel nekonečná, opravdu nepamatuji takto vyčerpávající stonání od září 2023. I v červnu bylo třeba 57 dětí za den. A s červencem žádná změna. Snad bude časem lépe a poklidněji. Všem přeji krásný čas.

Od 1.7. do 30.8.2024 bude ordinace otevřena 8,30-12,00 hod. V červenci neplánujeme dovolenou. Všechny konzultace objednávejte dopředu mailem ev telefonicky 8,30-9,30 hod. Myslete včas na nutnost akutního vyšetření, né v den odletu na vysněnou dovolenou, to už je na nás obrovský tlak s touhou " mít hned zdravé dítě ". ( O tlaku, nárocích na rodiče a děti něco málo v aktualitách a k tomu lékarníčka na cesty. Administrativa níže. )

OBJEDNÁVÁNÍ: všechny konzultace objednávejte mailem: sestricka.vrane@seznam.cz, nutné do předmětu uvést jméno, příjmení, ročník narození dítěte a důvod konzultace. Léta nesplnitelná prosba: prostě nestačí napsat Bertík, r 06, kašel, nevíme jaký Bertík...??? Prosím " nevypisujte se " a neočekávejte " chatování "- tj v průběhu dne opakované dotazování, konzultace, upřesňování. Mail má být jednoduchou dohodou, kdy se vidět, pokud je to nutné.

Urgentní konzultace objednávejte telefonicky na pevnou linku na začátku pracovní doby.

ADMINISTRATIVA: papírů na všechno neskutečně přibývá, po nás je vyžadujete ve stylu " včera bylo pozdě " a s létem tento tlak navyšujete. Pravděpodobně o všech akcích svého dítěte víte měsíce dopředu. Dokumenty, které vyžadují naše potvrzení si předem vytiskněte, řádně vypište a předejte v ordinaci, ev dejte do schránky u střediska. Jen po dohodě se sestřičkou je přepošlete mailem. Vypsány budou do 10 ti dnů, na všech úřadech na to mají 30 dní. Pokud je potřebujete ze dne na den platba je dvojnásobná. 

NOVÉ REGISTRACE: nejsou z kapacitních důvodů možné. Registrujeme více než 1200 dětí. V tuto chvíli zvažujeme, pouze ve výjimečných případech, příjem jen novorozenců stávajících rodin s kojenci, batolaty. Rodiny novorozenců prosím ať rozumně, otevřeně zváží své představy a také naše kapacitní možnosti. Kapacitu máme opravdu přeplněnou. Vaši případnou žádost o příjem novorozence prosím zašlete mailem měsíc před porodem. Po narození děťátka dejte vědět mailem do 24 hod informaci o vývoji, abychom se mohli domlouvat na vstupní kontrole. Předem však opakovaně dáváme vědět na vědomí, že naše kapacity jsou v tuto chvíli naplněny.

Všem Vám, i nám přejeme zdraví.

Těšíme se společně na krásné, sluníčkové dny. Inge Šilhánková 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TLAK, touhy, očekávání, iluze a poděkování

29. 06. 2024

Milé rodiny, sedím s koncem školního roku na zahradě, dosti " jetá ". Prostě fyzická i psychická slabost. Páteční ordinace 28.6. byla před prázdninami 9 ti hodinová, ošetřily jsme asi 40 dětí, napsaly skoro 50 mailů, zvedly asi 20 telefonátů...

Nevím, jak to máte Vy, milí rodiče, jak na Vás dolehl konec školního roku se všemi aktivitami, představami, touhami. 

Jak jste zvládli s dětmi vše vytoužené?

Ono se to nezdá. Ale v ordinace žijeme s Vámi. S Vašimi přijímačkami už i na MŠ, pak ZŠ, pak přestupy, pak víceletá gymnásia, SŠ, VŠ. Ale taky s dovolenými, s kroužky, se závody v tom či oném. S úspěchy i s neúspěchy.

A vidíme tu únavu. A to se bavíme o období nároku na Vás a na děti s dobrým zdravím, bez nemocí. 

Naše práce je ale i o nemocech, o bolestech, a opět na těle i duši.

Kombinace plánů a nemocného dítěte či rodiče je náročná. Vše se mění, vše nutné operativně řešit. A to opět vyčerpává.

Ale to je život, přináší poklidné časy, ale i ty uhoněné. Každý z nás to zvládá jinak. 

Moje únava, vyčerpání vyplývá z mého osobního tlaku, jak zvládnout i moji rodinu, moji " roli " maminky, dcery, manželky, kamarádky a dělat stále kvalitně svoji práci. Nic neprošvihnout, nepodcenit. A nejlépe elegantně a stále s úsměvem a poklidem ustát Vaše představy, Vaše tlaky na rychlé zajištění zdraví a řešení všeho.

Nepíšu psaní lítostivě a jistě né kriticky, či s výčitkami.

Píšu ho s pochopením k Vám ale i k sobě.

Zkuste se taky pochopit, že toho máte hodně. Že zvládnout všechny aktivity co se nabízejí ( a že je jich stále více a více ) je prostě někdy nereálné. Že nemůže být dítě očkováno a současně zvesela dát výlet v ZOO. Že s teplotou 39 se neletí na 2. světadíl. Že kašel nezvládnete s docházkou do školky. Že po měsíce ( až roky ) trvající přípravě na přijímačky v 11 ti letech ( ale i ve 20 ti letech ) je dítě prostě unavené a spí celé dopoledne. Že rodič je taky unavený, neb se nejspíše stará o blaho pro rodinu " povšechně ". 

Tak společně zkusme se vydat na prázdniny, každý za svým plánem. Každý dle svých sil a představ.

A načerpejme.

Inge Šilhánková s poděkováním sestřičce Míše, že s trvalým úsměvem zvedá telefony, píše maily, i 10x přeobjednává jedno dítě a zvládá i mne. S poděkováním Vám, pokud přijímáte i toto psaní a otevřeně přemýšlíte, kam se to všichni ženeme a co od života chceme.